Menu

oddychająca sportem

runkeeper, endomondo czy co

kobietabiegajaca

od jakiegoś czasu zastanawiałam się nad zmianą aplikacji, z którą biegam. do tej pory był to runkeeper, dzisiaj wypróbowałam popularne endomondo. nie zagłębiałam się w żadną z nich, zanim użyłam pierwszy raz. keepera polecił mi brat, endomondo znam z powszechnego obiegu, stąd próba zmiany.

z runkeepera byłam bardzo zadowolona, gdyby nie fakt, że bardzo się "wieszał" ostatnimi czasy. to jedyny powód próby zmiany. próby, ponieważ nie przekonałam się do endomondo. keeper spełnia moje potrzeby, tj. podaje czas co 5 minut, z ilością km wraz ze średnią. minusem tak częstych komunikatów są przerwy w utworach lecących w słuchawkach, tak więc optimum byłoby monity werbalne co 10 minut, ale byłam zadowolona:) natomiast w endomondo usłyszałam jedynie pod koniec biegu kilka informacji na temat utraty sygnału gps..wariował w mojej okolicy, bo mieszkam w jakimś zagłębiu kiepskiego sygnału, pewnie ze względu na bliskość wsi..;) zawsze ludzie się śmiali, że mieszkam na wsi, bo za paroma przecznicami kończy się stolica. na dłuższą metę dla mnie nie do przyjęcia bieg bez bieżących komunikatów o osiągach, zwłaszcza czas/dystans, bo wyższą średnią nawet mobilizuje brak wiedzy o jej stanie faktycznym;) trochę psychologii jak we wszystkim. usiłowałam dzisiaj rozpracować endomondo pod tym kątem, ale nie udało mi się. może po prostu nie ma takiej opcji i wówczas może zresetuję telefon, zainstaluję znów  keepera, zobaczymy.

pierwszy raz biegałam w niedzielę o tak wczesnej porze, tj. 05:20. dzisiaj musiałam, tzn. chciałam zdążyć przed zajęciami. miasto wymarło.. uśpione w niedzielny poranek, spowite mgłą i kilka pojedynczych aut oraz ludzi też gdzieś się udających komunikacją. zero biegaczy. bo dziwna pora. ponieważ biegłam z endomondo, nie znałam parametrów treningu. czułam za to, że wystartowałam bardzo szybko, potwierdziło się, że niecałe 4 min/km. potem tempo spadło, ale pierwszy raz od wielu tygodni zeszłam poniżej 6,30 min /km. strasznie mnie to ucieszyło, choć myślałam, że to jakiś mój rekordowy bieg ok 4 minut..szaleństwo. ze względu na napięty grafik i wczesną porę mogłam pobiegać max 40 minut, mimo że to niedziela. w przyszły weekend sobie odbiję.

zaimportowane z endomondo:

  • Dystans 6.41 km
  • Czas trwania 40m:36s
  • Średnia prędkość 6:20 min/km
  • Max prędkość 3:38 min/km
  • Kalorie 620 kcal
  • Nawodnienie 0.15L
  • Min wysokość 138 m
  • Max wysokość 216 m
  • Łącznie w górę 21 m
  • Łącznie w dół 72 m

za uwagę dziękuję.© oddychająca sportem
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci